Sähkösuunnittelijan pätevyystodistus

Sähkösuunnittelijan pätevyysjärjestelmä on uudistettu. Uudet hakulomakkeet ovat osoitteessa www.sähkösuunnittelu.fi. Vanhoilla hakulomakkeilla ei voi enää hakea pätevyyttä.

 

Sähkösuunnittelijan pätevyystodistus

Pätevyysrekisteri

 

Aalto Taisto A 1961 Insinööritoimisto Eskelinen Oy Joensuu syyskuu 2021
Aaltonen Tero AA 1976 Rejlers Oy Vantaa maaliskuu 2021
Aho Pekka A 1983 AH-Talotekniikka Kuopio joulukuu 2018
Ahola Tomi AA 1979 Optiplan Oy Oulu syyskuu 2022
Ahorinta Arto AA 1973 Ramboll Finland Oy Tampere maaliskuu 2018
Alakylmänen Matti AA 1963 Granlund Oy Helsinki syyskuu 2022
Alanko Olli AA 1966     syyskuu 2020
Alén Mika AA 1978 Ramboll Finland Oy Espoo syyskuu 2022
Alhainen Juha B 1984 Ounasvirta Oy Rovaniemi syyskuu 2020
Alhonen Karita AA 1954 Sähkö- ja telesuunnittelu Alhonen Ky Espoo joulukuu 2020
Arpiainen Paavo A 1953   Tampere joulukuu 2021
Arvo Rami C 1972 Rauman Sähkö- ja Teleasennus Oy Rauma syyskuu 2020
Asikainen Seppo AA 1946 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku maaliskuu 2019
Asikainen Tuomo AA 1966 Insinööritoimisto Sähkötele Oy Oulu joulukuu 2016
Aunola Lasse AA 1963 Etteplan Oyj Imatra joulukuu 2016
Auvinen Jukka AA 1953 Insinööritoimisto Tauno Nissinen Oy Helsinki syyskuu 2022
Bergman Reijo AA 1967 Sähköinsinööritoimisto SIR-Sähkö Oy Helsinki syyskuu 2021
Bergqvist Jarkko A 1979 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2022
Biström Stefan AA 1971 Granlund Oy Helsinki joulukuu 2021
Broman Paavo AA 1948 Hepacon Oy Helsinki tammikuu 2019
Bäcksbacka Samuel B 1989 Insinööritoimisto Sainio Oy Turku maaliskuu 2022
Cheas Carlos A 1976 WSP Finland Oy Helsinki joulukuu 2019
Degerlund Anna A 1981 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2022
Eerilä Juhani A 1975 Sweco Talotekniikka Oy Tampere syyskuu 2017
Eskelinen Juha A 1967 Sähkösuunnittelu Juha Eskelinen Oy Outokumpu helmikuu 2019
Eskelinen Tiina AA 1967 Selkämaan Suunnittelu Oy Haapajärvi syyskuu 2021
Evola Sami B 1982 Teleconsulto Tsutsunen Oy Helsinki joulukuu 2016
Finnberg Jorma A 1964 Rejlers Oy Vantaa joulukuu 2020
Flinck Toni A 1973 Sähköinsinööritoimisto Delta Oy Helsinki joulukuu 2016
Forsberg Mikael B 1979 Wise Group Finland Oy Espoo syyskuu 2022
Forssell Risto AA 1949 Tre Kvart Oy Helsinki maaliskuu 2018
Haapakoski Juha A 1964 Easytec Oy Jyväskylä syyskuu 2020
Haapasalmi Jukka B 1973 Insinööritoimisto Haapasalmi Oy Ylöjärvi huhtikuu 2018
Haapiainen Ahti A 1975  Rakennuttajatoimisto HTJ Oy Vantaa helmikuu 2017
Hammarberg Jani B 1979 RE-Suunnittelu Jyväskylä Oy Jyväskylä syyskuu 2022
Happonen Janne A 1981 Granlund Kuopio Oy Kuopio joulukuu 2021
Happonen Risto AA 1952 Granlund Kuopio Oy Kuopio maaliskuu 2019
Harju Jarmo AA 1949 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku elokuu 2018
Harjula Timo AA 1979 Tampereen Tilakeskus Liikelaitos Tampere syyskuu 2022
Hartikainen Harri A 1954 Insinööritoimisto Jormakka Oy Joensuu maaliskuu 2019
Hartikainen Petri A 1979 Sähkösuunnittelu Hakulinen Oy Joensuu joulukuu 2016
Hautaniemi Teuvo AA 1959 Oy Avecon Ab Vaasa elokuu 2019
Heikkinen Jukka B 1984 Hepacon Oy Helsinki syyskuu 2021
Heikkinen Mika B 1980 Cadpool Oy Helsinki syyskuu 2018
Heikkinen Petri B 1972 Lieke Suunnittelu Oy Kajaani maaliskuu 2022
Heikkinen Tomi A 1972 Rejlers Oy Rakentaminen Vantaa syyskuu 2022
Heinonen Pasi AA 1970 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta syyskuu 2020
Helenius Harri A 1961 Ab Sähkösuunnittelu Klawérs Oy Porvoo elokuu 2019
Hemminki Seppo B 1974 Granlund Oy Helsinki syyskuu 2019
Hiironen Janne C 1974   Forssa syyskuu 2017
Hintsala Jarmo A 1961 Sähköinsinööritoimisto Hintsala Oy Nivala joulukuu 2020
Hirsi Jaakko AA 1978 Senaatti-kiinteistöt Kuopio syyskuu 2018
Hirvi Tuomo AA 1958 Rejlers Oy Vantaa maaliskuu 2019
Hirvikoski Ismo A 1966 Insinööritoimisto Jormakka Oy Joensuu tammikuu 2018
Hirvisaari Esa AA 1955 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta elokuu 2019
Holm Kurt AA 1964 Granlund Oy Helsinki joulukuu 2018
Holmroos Ville-Veikko A 1984 Insinööritoimisto Tauno Nissinen Oy Helsinki syyskuu 2020
Holopainen Mauri A 1954 Rejlers Oy Vantaa maaliskuu 2019
Holttinen Mika B 1979 FCG Finnish Consulting Group Oy Helsinki syyskuu 2017
Hovi Kari B 1945 Insinööritoimisto Optomec Oy Kerava joulukuu 2020
Huhtanen Seppo A 1956 Avecon Oy Seinäjoki maaliskuu 2019
Hulkkonen Jaakko A 1977 ALTEN Finland Tampere syyskuu 2018
Huotari Jani A 1979 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2022
Huovila Jukka AA 1955 Yhtyneet Insinöörit Oy Espoo joulukuu 2016
Huttunen Jukka A 1974 edec Oy Helsinki joulukuu 2018
Hynninen Pekka AA 1954 Etteplan Oyj Imatra maaliskuu 2018
Hytönen Petri A 1976 Ramboll Finland Oy Espoo syyskuu 2022
Hyvönen Reijo B 1958   Helsinki lokakuu 2022
Hyökkäri Jarkko A 1970 Wise Group Finland Oy Lahti syyskuu 2022
Hämäläinen Ari AA 1964 Granlund Oy Helsinki joulukuu 2016
Hämäläinen Jorma A 1955 Sähkösuunnittelu J. Hämäläinen Ky Joensuu syyskuu 2018
Hämäläinen Kalevi AA 1953 Insinööritoimisto Stacon Oy Helsinki syyskuu 2020
Hämäläinen Marica C 1955 Insinööritoimisto Stacon Oy Helsinki syyskuu 2018
Hämäläinen Ossi A 1986 Sähköinsinööritoimisto Seppo Räsänen Oy Karkkila maaliskuu 2022
Härkönen Osmo A 1959 Insinööritoimisto Varpiola Oy Lieksa syyskuu 2019
Iltanen Timo A 1970 Optiplan Oy Helsinki syyskuu 2019
Ilvesluoto Jyri B 1971 Automaatio Oulu Oulu syyskuu 2021
Isoaho Pekka AA 1955 Hepacon Oy Helsinki helmikuu 2019
Itkonen Jukka A 1957 Insinööritoimisto Optomec Oy Kerava joulukuu 2020
Itkonen Sami A 1982 Insinööritoimisto Varpiola Oy Lieksa joulukuu 2018
Jaako Jani AA 1973 Sweco Talotekniikka Oy Oulu maaliskuu 2021
Jaatinen Juha A 1952 Sähkösuunnittelu Klawers Oy Porvoo tammikuu 2020
Jakobsson Tarmo AA 1942 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2019
Jalonen Ari A 1967 Optiplan Oy Turku elokuu 2020
Jokinen Harri AA 1959 Sähkösuunnittelu Harri Jokinen Kankaanpää joulukuu 2021
Junna Veikko AA 1950 Etteplan Design Center Oy Imatra syyskuu 2017
Järvinen Jonne A 1983 Insinööritoimisto Stacon Oy Helsinki syyskuu 2022
Järvinen Tommi B 1985 Karawatski Oy Naantali syyskuu 2019
Jääskelä Hannu AA 1952   Kokkola maaliskuu 2022
Kaartinen Heikki AA 1955 Granlund Oy Helsinki kesäkuu 2019
Kaikkonen Matti A 1963 Insinööritoimisto Sorvoja Ky Oulu joulukuu 2020
Kairi Jussi AA 1975 Pöyry Finland Oy Espoo syyskuu 2018
Kairimo Juha AA 1967 Quattroservices Tampere Oy Tampere helmikuu 2017
Kakkola Pertti AA 1956 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta syyskuu 2022
Kaleva Kari AA 1955 Granlund Oy Helsinki maaliskuu 2019
Kananoja Aulis AA 1953 AH-Talotekniikka Kuopio maaliskuu 2019
Kangasniemi Antti B 1985 Sähkösuunnittelu Kortemaa Oy Nurmijärvi syyskuu 2022
Karawatski Leo AA 1950 Karawatski Oy Naantali tammikuu 2019
Karikunnas Martti A 1957 Lieke Suunnittelu Oy Kajaani maaliskuu 2022
Karjalainen Ari AA 1960 Yhtyneet Insinöörit Oy Espoo syyskuu 2022
Karjalainen Unto AA 1949 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta marraskuu 2019
Kasinskaja Irja B 1958 We Sähkö Oy Lahti maaliskuu 2022
Katajisto Erkki A 1949 Granlund Tampere Oy Tampere syyskuu 2017
Kauppinen Timo A 1976 Granlund Kuopio Oy Kuopio helmikuu 2017
Kautonen Juhani A 1953 Rejlers Oy Kerimäki maaliskuu 2022
Kemppainen Antti AA 1961 Rejlers Oy Vantaa maaliskuu 2019
Kemppinen Jyri AA 1960 Sähköinsinööritoimisto Kemppinen Oy Savonlinna joulukuu 2020
Kepsu Joni B 1984 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta syyskuu 2022
Kettunen Kalle B 1987 AH-Talotekniikka Kuopio syyskuu 2020
Kiesi Jani AA 1974 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta syyskuu 2022
Kilappa Kai AA 1957 Sähköinsinööri Studio Oy Kotka marraskuu 2018
Kilpimaa Tapio AA 1961 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2022
Kinnunen Sauli AA 1959 Yhtyneet Insinöörit Oy Espoo syyskuu 2021
Kirmanen Kalevi AA 1965 Ramboll Finland Oy Lappeenranta syyskuu 2022
Kivikko Petteri AA 1960   Kouvola huhtikuu 2019
Kiviniemi Juha B 1980 Yhtyneet Insinöörit Oy Espoo syyskuu 2019
Kivioja Niko B 1980 FCG Suunnittelu ja tekniikka Oy Helsinki maaliskuu 2021
Kohvakka Juuso A 1983 Sweco Talotekniikka Oy Espoo joulukuu 2021
Koivumäki Petri B 1975 Pepekia Oy Karvia joulukuu 2016
Kokko Jyrki AA 1963 Sweco Talotekniikka Oy Espoo maaliskuu 2019
Kolehmainen Jukka A 1981 Granlund Kuopio Oy Kuopio syyskuu 2022
Koponen Antti AA 1980 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku joulukuu 2021
Korhonen Juha A 1978 Hepacon Oy Helsinki syyskuu 2021
Korhonen Jukka AA 1958 Sweco Talotekniikka Oy Espoo syyskuu 2018
Korpela Juuso A 1970 Ramboll Finland Oy Tampere syyskuu 2019
Korventausta Petri AA 1962 Granlund Tampere Oy Tampere joulukuu 2018
Koskelainen-Latto Tarja AA 1959 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta elokuu 2019
Koskinen Martin B 1985 Granlund Oy Espoo joulukuu 2020
Koistinen Heidi A 1977 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku maaliskuu 2018
Kosonen Ilkka A 1963 AH-Talotekniikka Kuopio maaliskuu 2021
Kousa Pertti AA 1954 Ramboll Finland Oy Espoo tammikuu 2020
Krook Kari A 1957 Rejlers Oy Vantaa maaliskuu 2020
Kuivala Kari AA 1953 Ramboll Finland Oy Espoo maaliskuu 2020
Kuki Janne B 1987 Selkämaan Suunnittelu Oy Haapajärvi syyskuu 2021
Kukkonen Ilkka A 1954 Granlund Kuopio Oy Kuopio maaliskuu 2022
Kukkonen Juha A 1979 Insinööritoimisto Tauno Nissinen Oy Helsinki syyskuu 2021
Kukkonen Pekka A 1974 Insinööritoimisto Eskelinen Oy Joensuu joulukuu 2017
Kuusisto Petri B 1964 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku lokakuu 2020
Kumpula Mika A 1974 Wise Group Finland Oy Oulu syyskuu 2020
Kuparinen Vesa B 1966   Tuusula syyskuu 2018
Kärkkäinen Aarne AA 1949 Insinööritoimisto Aarne Kärkkäinen Oy Iisalmi toukokuu 2018
Kärnä Antti B 1978 Granlund Oy, Espoon yksikkö Espoo huhtikuu 2019
Laaksonen Pasi B 1969 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku lokakuu 2020
Lahti Jouni A 1962 ALTEN Finland Tampere syyskuu 2018
Lahtinen Jyrki AA 1965 Ramboll Finland Oy Tampere syyskuu 2022
Laiho Juha-Pekka A 1957 Sweco Talotekniikka Oy Turku tammikuu 2020
Laine Kari A 1973 Techniplan Oy Veikkola tammikuu 2020
Laitila Leo B 1984 AH-Talotekniikka Kuopio joulukuu 2019
Lammi Pasi A 1977 Satakunnan Insinöörikeskus Oy Pori maaliskuu 2019
Lamminen Mika AA 1970 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2022
Lapila Merja AA 1962 Insinööritoimisto Leo Maaskola Oy Helsinki elokuu 2021
Lapinvuo Suvi AA 1979 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku joulukuu 2021
Lappalainen Petri AA 1957 Sähköasennus Kuronen Oy Lehmo helmikuu 2017
Lappi Otto AA 1981 Yhtyneet Insinöörit Oy Espoo syyskuu 2022
Lavi Jani B 1980 Sähköinsinööritoimisto SHS Ky Lappeenranta maaliskuu 2019
Lehmus Arto A 1982 Granlund Tampere Oy Tampere syyskuu 2019
Lehtinen Hannu AA 1956 ALTEN Finland Tampere syyskuu 2019
Lehtinen Hannu AA 1957 Karawatski Oy Naantali marraskuu 2018
Lehtinen Hannu A 1971 HL-Elec Oy Lahti syyskuu 2021
Lehtinen Mikko A 1975 HL-Elec Oy Lahti joulukuu 2021
Lehtola Jouni A 1967   Oulunsalo maaliskuu 2020
Lehtonen Mirja AA 1958 Rejlers Oy Vantaa joulukuu 2016
Leppik Urmas AA 1965 Rausi Oy Tallinna maaliskuu 2019
Leppänen Roni-Pekka A 1979 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2021
Levomäki Jaakko B 1984 Hepacon Oy Helsinki syyskuu 2021
Liimatainen Jari A 1972 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2022
Lind Niklas A 1983 Ramboll Finland Oy Espoo syyskuu 2022
Lindholm Pekka B 1982 Admares Modular Construction Oy Turku maaliskuu 2018
Lindstedt Veikko AA 1952 Sähköinsinööritoimisto Delta Oy Helsinki helmikuu 2017
Lindström Ralf AA 1968 Granlund Oy Helsinki joulukuu 2020
Linnainmaa Veikko AA 1958 Insinööritoimisto Veikko Vahvaselkä Oy Tampere maaliskuu 2018
Loikkanen Juuso B 1986 Sähkösuunnittelu Kortemaa Oy Nurmijärvi joulukuu 2020
Luomala Erkki AA 1945 Selkämaan Suunnittelu Oy Haapajärvi tammikuu 2022
Luukkonen Heikki AA 1957 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta lokakuu 2019
Lytz Benjam AA 1974 Granlund Oy Espoo joulukuu 2020
Långström Juha A 1984 Granlund Oy Espoo joulukuu 2020
Lämsä Jussi B 1981 Insinööritoimisto Aarne Kärkkäinen Oy Iisalmi maaliskuu 2018
Löyttynen Henri A 1986 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta syyskuu 2022
Mahlanen Henri B 1985   Helsinki syyskuu 2020
Makkonen Jouni AA 1960 Insinööritoimisto SIR-Sähkö Oy Helsinki syyskuu 2021
Malinen Kari B 1961 Insinööritoimisto Nurmi Oy Helsinki joulukuu 2016
Malinen Mikko AA 1982 Sweco Talotekniikka Oy Tampere syyskuu 2022
Mankkinen Timo A 1975 Rejlers Oy Jyväskylä maaliskuu 2019
Manner Juha AA 1975 Turun kaupunki, Kiinteistöliikelaitos, tilapalvelut Turku maaliskuu 2018
Manninen Olli AA 1960 Sweco Talotekniikka Oy Jyväskylä syyskuu 2021
Mansikkala Teemu AA 1980 Granlund Oy Helsinki maaliskuu 2021
Mantela Maaret A 1974 Granlund Oy Helsinki syyskuu 2017
Markkanen Jori B 1989 AH-Talotekniikka Oy Kuopio syyskuu 2022
Mattila Juha AA 1960 Rejlers Oy Vantaa maaliskuu 2019
Mehtälä Tapio AA 1974 Insinööritoimisto Sähkötele Oy Oulu joulukuu 2016
Merikanto Anni A 1983 Alte Oy Hyvinkää syyskuu 2021
Merisalo Jarkko B 1984 Hepacon Oy Helsinki joulukuu 2020
Metsänen Timo A 1955 Insinööritoimisto Tritium Oy Helsinki joulukuu 2020
Miettinen Ari A 1969 Alte Oy Hyvinkää syyskuu 2021
Miettinen Heikki AA 1952 AH-Talotekniikka Kuopio huhtikuu 2019
Mukkula Vladimir A 1977 Pöyry Finland Oy Vantaa syyskuu 2020
Myyry Juha AA 1963 Servica - Itä-Suomen huoltopalvelut liikelaitoskuntayhtymä Kuopio maaliskuu 2019
Mäkelä Hannu B 1966 Sähkötekniikka Oy Kari Sirén Tampere elokuu 2022
Mäkelä Jonne B 1984 Insinööritoimisto Nurmi Oy Helsinki syyskuu 2019
Mäkelä Juhani AA 1942 Insinööritoimisto Meri Oy Hollola maaliskuu 2020
Mäkelä Seppo AA 1962 Granlund Kuopio Oy Kuopio helmikuu 2017
Mäkelä Tapani AA 1960 Optiplan Oy Tampere syyskuu 2017
Mäkeläinen Petri AA 1963 Ramboll Finland Oy Espoo helmikuu 2017
Mäkinen Antero C 1962 Suunnittelutoimisto A. Mäkinen Valkeakoski kesäkuu 2019
Mäkirinta Juha AA 1965 Sweco Talotekniikka Oy Tampere maaliskuu 2018
Männistö Markku AA 1958 Hepacon Oy Helsinki maaliskuu 2018
Männistö Vesa AA 1955 Sähkösuunnittelu Fiimanni Oy Riihimäki maaliskuu 2019
Määttänen Teemu AA 1966 Sähköinsinööritoimisto Oy Niemistö Helsinki syyskuu 2019
Natunen Kimmo B 1960 Etteplan Design Center Oy Imatra maaliskuu 2021
Nenonen Jarmo A 1961 Sähkösuunnittelu J. Nenonen Oy Jyväskylä helmikuu 2017
Nevalainen Miikka B 1985 Insinööritoimisto SIR-Sähkö Oy Helsinki syyskuu 2022
Nevasola Vesa A 1965 Granlund Tampere Oy Tampere syyskuu 2022
Niemelä Timo AA 1956 Sweco Talotekniikka Oy Tampere marraskuu 2019
Niemi Keijo AA 1957 Rejlers Finland Oy Tampere maaliskuu 2018
Nieminen Hannu AA 1953 Insinööritoimisto Stacon Oy Helsinki joulukuu 2021
Nieminen Herkko A 1976 FCG Finnish Consulting Group Oy Helsinki syyskuu 2022
Nieminen Jari AA 1965 TeleConsulto Tsutsunen Oy Helsinki joulukuu 2018
Nieminen Kari AA 1952 Sähköinsinööritoimisto Delta Oy Helsinki helmikuu 2017
Nieminen Tero A 1980 Granlund Oy Helsinki joulukuu 2020
Nikula Aleksi A 1980 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku joulukuu 2021
Nissinen Pentti AA 1954 Wise Group Finland Oy Espoo helmikuu 2019
Nordström Kari A 1961 We Sähkö Oy Lahti maaliskuu 2022
Nurminen Sami B 1982 Hepacon Oy Helsinki helmikuu 2017
Nurmi Jukka AA 1964 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku maaliskuu 2019
Nurmi Tommi B 1985 ALTEN Finland Tampere syyskuu 2020
Nyman Ari A 1954 Sähköinsinööritoimisto Leinonen & Mantsinen Oy Jyväskylä joulukuu 2021
Nyman Kari AA 1952 Kanmanco Oy Helsinki maaliskuu 2019
Nyman Marko B 1980 Kanmanco Oy Helsinki elokuu 2021
Ohra-aho Juha A 1963 Protacon Oy Jyväskylä tammikuu 2020
Ojala Petri AA 1977 Sähkökonsultti Ojala Oy Vuorela syyskuu 2018
Oksanen Ari AA 1960 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta elokuu 2019
Ollikainen Markku A 1980 Hepacon Oy Helsinki joulukuu 2021
Ollila Tommy A 1979 Avecon Oy Vaasa maaliskuu 2019
Oravainen Timo AA 1963 Granlund Kuopio Oy Kuopio helmikuu 2017
Orrberg Matti B 1987 Rejlers Oy Vantaa maaliskuu 2021
Orre Jouni B 1959 AcoNet Oy Kiiminki maaliskuu 2022
Paasto Janne B 1966 Sähköinsinööritoimisto Delta Oy Helsinki joulukuu 2016
Pakarinen Jarmo A 1953 Sähkötoimisto Elektro-Apu Oy Ylämylly syyskuu 2022
Pakkanen Kirsti AA 1955 Ramboll Talotekniikka Oy Espoo helmikuu 2017
Palmu Jouni AA 1977 Sweco Taloteknikka Oy Kuopio syyskuu 2022
Parhiala Jouko AA 1951 Protacon Engineering Oy Jyväskylä kesäkuu 2019
Pehkonen Raimo AA 1951 Sähkötoimisto Raimo Pehkonen Ky Kouvola kesäkuu 2019
Pekkanen Aaro AA 1949 Granlund Kuopio Oy Kuopio helmikuu 2017
Pelkonen Mikko AA 1977 Sweco Talotekniikka Oy Kuopio syyskuu 2022
Peltola Ari A 1967 Sweco Talotekniikka Oy Helsinki helmikuu 2019
Pentikäinen Petri A 1980 Insinööritoimisto AX-LVI Oy Tampere maaliskuu 2021
Pentikäinen Timo AA 1960 Sweco Talotekniikka Oy Espoo elokuu 2019
Pihlström Matti AA 1950 Sweco Talotekniikka Oy Tampere maaliskuu 2019
Piirainen Tomi B 1970 Granlund Riihimäki Oy Riihimäki maaliskuu 2019
Piironen Heikki A 1973 Sweco Talotekniikka Oy Jyväskylä joulukuu 2018
Pousi Keijo AA 1963 Sähkösuunnittelu Pousi Oy Tampere toukokuu 2018
Pupulainen Viktor AA 1966 Yhtyneet Insinöörit Oy Espoo syyskuu 2017
Puranen Jarno AA 1973 Insinööritoimisto Tauno Nissinen Oy Helsinki joulukuu 2021
Pänkäläinen Minna B 1988 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2022
Rajala Jukka C 1957 Sähkötyö J. Rajala Kurikka syyskuu 2019
Rajala Timo AA 1966 ALTEN Finland Tampere syyskuu 2020
Rajanen Marko AA 1972 Granlund Oy Helsinki joulukuu 2021
Rantala Jari AA 1956 Wise Group Finland Oy Espoo syyskuu 2020
Rantamaa Martti AA 1955 Rajaplan Oy Kemi lokakuu 2021
Raumanen Janne B 1988 Karawatski Oy Naantali maaliskuu 2021
Rautiainen Juha A 1965 Sähkötekniikka Oy Kari Sirén Tampere elokuu 2022
Reinholm Markku AA 1974 Yhtyneet Insinöörit Oy Espoo syyskuu 2022
Rekola Kati A 1979 Granlund Tampere Oy Tampere syyskuu 2022
Rekola Timo A 1975 Granlund Tampere Oy Tampere elokuu 2022
Remahl Kjell AA 1951 Citec Oy Ab Vaasa elokuu 2020
Renkola Jyri AA 1977 Sweco Talotekniikka Oy Tampere maaliskuu 2018
Riikonen Jaana B 1979 Ramboll Finland Oy Espoo syyskuu 2022
Ristola Vesa B 1984 Hepacon Oy Helsinki syyskuu 2021
Runnari Jari A 1960 Sähköinsinööritoimisto Pasi Sainio Oy Turku joulukuu 2020
Ruokonen Arto A 1958 Sweco Talotekniikka Oy Tampere maaliskuu 2022
Räsänen Jouni AA 1959 Granlund Kuopio Oy Kuopio maaliskuu 2017
Räsänen Seppo AA 1959 Sähköinsinööritoimisto Seppo Räsänen Oy Karkkila maaliskuu 2019
Saarela Seppo AA 1955 Oy Avecon Ab Vaasa elokuu 2019
Saari Arto B 1986 Insinööritoimisto SIR-Sähkö Oy Helsinki syyskuu 2022
Saari Seppo AA 1952 Yhtyneet Insinöörit Oy Espoo syyskuu 2017
Sainio Pasi A 1973 Sähköinsinööritoimisto Pasi Sainio Oy Turku joulukuu 2020
Sairanen Antti B 1977 Cadpool Oy Helsinki joulukuu 2018
Sakara Matti AA 1949 Karjalan Erikoissuunnittelu Oy Lappeenranta maaliskuu 2019
Salin Markus A 1986 Granlund Oy Helsinki syyskuu 2022
Salo Toni B 1979 Sähkösuunnittelu Kortemaa Oy Nurmijärvi joulukuu 2016
Salonen Tero C 1977 TD-Center Oy Valkeakoski huhtikuu 2021
Salonoja Antti AA 1949 Insinööritoimisto Salonoja Ky Illo maaliskuu 2019
Samonen Jukka B 1976 Granlund Oy Vantaa syyskuu 2018
Santala Sanna B 1974 Sweco Talotekniikka Oy Tampere maaliskuu 2022
Santanen Sauli AA 1956 Instakon Oy Espoo joulukuu 2020
Saramäki Ilkka B 1964 Sähköinsinööritoimisto Leinonen & Mantsinen Oy Jyväskylä syyskuu 2018
Savén Peter A 1963 Wise Group Finland Oy Helsinki joulukuu 2016
Savuoja Pekka AA 1967 Vahanen Tampere Tampere kesäkuu 2022
Seppälä Olli AA 1948 Sähkösuunnittelu Seppälä Oy Lappeenranta maaliskuu 2018
Seppänen Jarmo AA 1960 Granlund Oy Helsinki maaliskuu 2019
Seuranen Kari A 1959 Sähkösuunnittelu Macel Oy Forssa maaliskuu 2019
Siimes Tomi B 1984 Etteplan Design Center Oy Imatra maaliskuu 2021
Sirén Juha A 1984 Sähkötekniikka Oy Kari Sirén Tampere syyskuu 2022
Soini Timo A 1973 Granlund Lahti Oy Lahti syyskuu 2020
Sorvoja Kauko AA 1958 Oulun Insinöörikeskus Oy Oulu huhtikuu 2019
Stenberg Jarmo A 1965 Vahanen Oy Espoo syyskuu 2020
Stenman Harri AA 1956 Ramboll Finland Oy Espoo maaliskuu 2019
Suihkonen Antti AA 1973 Insinööritoimisto J. Markkanen Oy Kuopio syyskuu 2022
Suominen Ari A 1979 Alte Oy Hyvinkää syyskuu 2021
Suominen Jarmo B 1977 Caverion Suomi Oy Seinäjoki syyskuu 2021
Susi Veikko AA 1950 Vesucon Oy Helsinki huhtikuu 2019
Säisä Jani B 1978 Insinööritoimisto Jormakka Oy Joensuu maaliskuu 2018
Särkinen Jukka AA 1973 Ramboll Talotekniikka Oy Espoo joulukuu 2016
Taberman Marko A 1973 Hepacon Oy Helsinki helmikuu 2019
Tammi Juha A 1980 Insinööritoimisto Sainio Oy Turku maaliskuu 2022
Tapanainen Samuli A 1975 KHTT-Suunnittelu Oy Hämeenlinna syyskuu 2018
Teponainen Alexandre AA 1957 Karawatski Oy Naantali maaliskuu 2018
Tiainen Aimo AA 1946 APT-Elektro Oy Turku syyskuu 2020
Tiainen Pentti AA 1944 Sähkövalvonta Tiainen Oy Helsinki maaliskuu 2018
Tiitto Pekka AA 1964 Granlund Oy Helsinki joulukuu 2018
Tikkanen Sakari B 1964 Sähkötalli Ky Mäntylä syyskuu 2022
Tirkkonen Jani A 1981 Insinööritoimisto J. Markkanen Oy Kuopio maaliskuu 2020
Tirkkonen Timo AA 1960 Granlund Oy Helsinki joulukuu 2017
Toivanen Heikki AA 1951 Insinööritoimisto Tauno Nissinen Oy Helsinki elokuu 2020
Toivoniemi Mika AA 1975 Oy Avecon Ab Vaasa syyskuu 2020
Tolonen Jari AA 1968 Insinööritoimisto Aarne Kärkkäinen Oy Iisalmi syyskuu 2022
Tuomaala Ilkka B 1964 T:mi Sähköasennus Tuomaala Rauma huhtikuu 2018
Tuominen Pasi AA 1947 Granlund Oy Helsinki joulukuu 2018
Tuominen Tero B 1982 RE-Suunnittelu Oy Helsinki syyskuu 2017
Turtiainen Jukka B 1979 Rejlers Oy Vantaa maaliskuu 2021
Tynkkynen Jere AA 1975 Easytec Oy Jyväskylä maaliskuu 2019
Törmänen Juha A 1961 Sweco Talotekniikka Oy Jyväskylä syyskuu 2021
Ullgren Pekka A 1959 Optiplan Oy Oulu joulukuu 2021
Uotila Jukka A 1962 KHTT-Suunnittelu Oy Hämeenlinna elokuu 2021
Urho Markku A 1963 MPU-Plan Helsinki syyskuu 2021
Urjo Matti AA 1954 Granlund Oy Helsinki maaliskuu 2019
Utriainen Vesa AA 1949 Insinööritoimisto Jormakka Oy Joensuu joulukuu 2017
Utukka Kimmo A 1957 Insinööritoimisto J. Markkanen Oy Kuopio joulukuu 2016
Uusikauppila Satu B 1984 Sweco Talotekniikka Oy Tampere maaliskuu 2022
Vaahteranoksa Lauri AA 1961 Insinööritoimisto Leo Maaskola Oy Helsinki syyskuu 2022
Vahekoski Jari AA 1961 Sähkösuunnittelu Macel Oy Forssa elokuu 2019
Vahekoski Tapio AA 1959 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku maaliskuu 2019
Vahvaselkä Antti B 1981 Granlund Saimaa Oy Lappeenranta syyskuu 2022
Vainio Juha A 1972 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2022
Valén Jarmo A 1979 Ramboll Finland Oy Espoo syyskuu 2022
Vastamaa Risto AA 1965 Sähkötekniikka Oy Kari Sirén Tampere joulukuu 2022
Wickström Micael AA 1970 Insinööritoimisto Stacon Oy Helsinki syyskuu 2022
Vilén Teuvo A 1954 Sähköinsinööritoimisto Teuvo Vilén Oy Vantaa lokakuu 2020
Wilén Heikki A 1984 Granlund Tampere Oy Tampere syyskuu 2022
Viljamäki Arto A 1980 Easytec Oy Jyväskylä maaliskuu 2019
Virtanen Esa Pertti A 1964 Sähkötoimisto Raimo Pehkonen Ky Kouvola syyskuu 2020
Virtanen Leif AA 1955 Sähköinsinööritoimisto SHS Ky Helsinki maaliskuu 2019
Vitikainen Simo A 1977 Easytec Oy Jyväskylä joulukuu 2018
Volama Topi AA 1974 Granlund Oy Helsinki joulukuu 2020
Vähäkangas Tomi B 1982 Selkämaan Suunnittelu Oy Haapajärvi joulukuu 2019
Väisänen Timo B 1957 Hepacon Oy Helsinki syyskuu 2021
Väli-Torala Sami A 1975 Sähköinsinööritoimisto Matti Leppä Oy Turku joulukuu 2019
Yliluoma Janne A 1982 Insinööritoimisto SIR-Sähkö Oy Helsinki syyskuu 2022
Ylinen Juha B 1982 Rejlers Oy Vantaa syyskuu 2018
Yrjönen Mikko A 1984 Insinööritoimisto Tauno Nissinen Oy Helsinki joulukuu 2021